Maselli-Misure-Ib01-Analiza cumpărați folosit (869)
Sortați rezultatele
- Cel mai mic preț Cel mai mare preț
- Cele mai noi anunțuri Cele mai vechi anunțuri
- Cea mai scurtă distanță Distanța maximă
- Cel mai recent an de fabricație Cel mai vechi an de fabricație
- Ultima actualizare Cea mai veche actualizare
- Producători de la A la Z Producător de la Z la A
- Relevanță
- Cel mai mic preț
- Preț
- Cel mai mare preț
- Preț
- Cele mai noi anunțuri
- Data adăugării
- Cele mai vechi anunțuri
- Data adăugării
- Cea mai scurtă distanță
- Distanță
- Distanța maximă
- Distanță
- Cel mai recent an de fabricație
- An de fabricație
- Cel mai vechi an de fabricație
- An de fabricație
- Ultima actualizare
- Actualizare
- Cea mai veche actualizare
- Actualizare
- Producători de la A la Z
- Producător
- Producător de la Z la A
- Producător
- Denumire de la A la Z
- Denumire
- Denumire de la Z la A
- Denumire
- Model de la A la Z
- Model
- Model de la Z la A
- Model
- Cea mai mică referință
- referință
- Referință de top
- referință
- Cel mai scurt timp de funcționare
- Timp de funcționare
- Cea mai mare durată de funcționare
- Timp de funcționare
- relevanță
- relevanță
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Malvern Omnisec CHR600 + CHR7100 Resolve & Reveal sistem GPC/SEC
Malvern OmnisecCHR600 + CHR7100 R2A
Sunați
Stare: folosit, Această ofertă este pentru sistemul Malvern CHR6000 + CHR7100 OMNISEC RESOLVE și REVEAL GPC/SEC.
Gbodpfx Ajychy Ajpweu
Aparatele sunt în stare complet funcțională și gata pentru utilizare imediată.
Ce măsoară sistemul
Sistemul combinat OMNISEC RESOLVE și REVEAL GPC/SEC oferă dintr-o singură analiză date despre greutatea moleculară absolută, vâscozitatea intrinsecă, concentrație și conformație moleculară. Astfel, se elimină necesitatea standardelor de calibrare, crescând precizia și încrederea în rezultate.
OMNISEC RESOLVE – Modulul de Cromatografie
OMNISEC RESOLVE integrează patru componente cheie într-o singură unitate:
- Pompe: Asigură un debit cuprins între 0,01 și 10 mL/min, cu pulsații reduse (0,15% la 1 mL/min în apă), garantând semnale de bază stabile.
- Degazor: Design cu volum redus (960 µL) pentru schimb rapid de solvent, crescând productivitatea sistemului.
- Autosampler: Permite încărcarea a până la 192 de probe, cu control al temperaturii între 4°C și 60°C, compatibil atât cu flacoane, cât și cu plăci microtitrice cu 96 de godeuri.
- Cuptor pentru coloane: Controlează temperatura până la 65°C, suportând până la șase coloane analitice pentru condiții optime de separare.
Acest design integrat minimizează zgomotul de bază și crește sensibilitatea măsurătorilor, în special pentru probe cu concentrație sau greutate moleculară mică.
OMNISEC REVEAL – Modulul de Detecție
OMNISEC REVEAL este un modul avansat, complet integrat, cu control termic al detecției și include:
- Detector de indice de refracție (RI): Foarte sensibil și stabil, permite măsurarea exactă a concentrației, inclusiv pentru probe diluate.
- Detector UV/Vis cu array de fotodiode (UV-PDA): Măsoară absorbția la orice lungime de undă între 190 și 900 nm, oferind opțiuni versatile de detecție.
- Detectoare de împrăștiere a luminii (LALS & RALS): Asigură sensibilitate de top pentru măsurarea maselor moleculare până la 200 g/mol și mase injectate de doar 100 ng, cu rezultate fiabile.
- Vâscozimetru: Cu echilibrare automată pentru determinarea precisă a vâscozității intrinseci și pod capilar interschimbabil de utilizator, pentru întreținere facilă.
Controlul complet al temperaturii crește stabilitatea detecției și caracterizarea probelor, oferind performanță optimă în aplicații sensibile.
Software OMNISEC
Pachetul software OMNISEC oferă:
- Control unificat al instrumentului, achiziție și analiză de date.
- Calcule pentru greutatea moleculară (Mn, Mw, Mz), polidispersitate, raza de girație (Rg), vâscozitate intrinsecă și parametri Mark-Houwink.
- Suport pentru funcționare automată, neasistată, pentru optimizarea fluxului de lucru.
Avantaje principale
- Sensibilitate de excepție: determină mase moleculare până la 200 g/mol și mase injectate chiar și de 100 ng.
- Detecție UV/Vis pe domeniu larg: măsurători de absorbție între 190–900 nm.
- Stabilitate superioară: detectoare controlate termic pentru rezultate constante de înaltă calitate.
- Versatilitate: ideal pentru polimeri, polizaharide și proteine — detecția multiplă SEC oferă caracterizare detaliată unică.
- Design integrat: volum interdetector redus pentru rezoluție mai bună a vârfurilor și calitate sporită a datelor.
- Măsurare exactă a vâscozității: vâscozimetru cu echilibrare automată, pentru o reproductibilitate crescută.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Coloană de cromatografie Cytiva Axichrom 140/300
CytivaAxichrom 140/300
Sunați
Stare: folosit, Această ofertă se referă la coloana de cromatografie Axichrom 140/300.
Unitatea este în stare perfectă de funcționare și este gata de utilizare imediată.
Această coloană axială de compresie, de înaltă calitate, funcționează la presiune scăzută și are un diametru interior de 140 mm și o înălțime maximă a patului de 300 mm, fiind ideală pentru dezvoltarea la scară pilot a produselor biofarmaceutice.
Raport de transparență și audit tehnic:
Dezvăluirea informațiilor despre software și suporturi: Fiind un echipament provenit direct din laborator, orice suporturi sau accesorii software originale găsite împreună cu unitatea sunt incluse ca un gest de curtoazie.
Notificare privind licențierea: Nu oferim, nu transferăm și nu garantăm licențe sau chei software.
Cumpărătorul este responsabil pentru toate licențele software, înregistrarea și compatibilitatea cu stația de lucru, prin intermediul producătorului.
Notificare privind achiziția:
Această unitate este vândută în starea în care se află. Deși verificăm starea de funcționare și integritatea fizică, nu efectuăm validare analitică, teste de flux sau calibrare operațională. Este ideală pentru laboratoarele care dispun de expertiză tehnică internă sau de contracte de service existente.
Impact asupra sustenabilității: Prin alegerea reutilizării directe, unitatea dumneavoastră evită amprenta de carbon asociată cu producția de echipamente noi și previne ca materialele specializate să ajungă în fluxurile de deșeuri. Reutilizarea directă în laborator este cea mai eficientă modalitate de a echipa un laborator modern din punct de vedere al emisiilor de carbon.
Pentru mai multe coloane de cromatografie, vă rugăm să dați clic aici: ?q=chromatography
Utilizări frecvente:
Gbedszi Allopfx Apwju
– purificarea medicamentelor, anticorpilor, proteinelor și a altor ingrediente active.
– purificarea proteinelor, enzimelor, anticorpilor, vaccinurilor și a altor produse biologice.
– cercetarea proteinelor, ADN-ului, metaboliților, produselor farmaceutice și a compușilor chimici.
– separarea și purificarea substanțelor și a intermediarilor chimici.
– analiza zaharurilor, aromelor, aditivilor, a contaminanților și a altor componente.
– testarea probelor de apă, sol și aer pentru poluanți și contaminanți.
– analiza medicamentelor, metaboliților, hormonilor și a altor compuși biologici.
– analiza și separarea hidrocarburilor și a produselor petroliere.
– servicii de analiză și purificare pentru companiile farmaceutice și biotehnologice.
– procesarea și purificarea ulterioară a produselor de fermentație.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Coloană de cromatografie Cytiva BPG 100/500
CytivaBPG 100/500
Sunați
Stare: folosit, Această ofertă se referă la coloana de cromatografie Amersham BPG, modelul 100/500.
Aparatul este în stare perfectă de funcționare și este gata de utilizare imediată.
Această coloană, destinată utilizării în laborator, oferă o dinamică a fluidelor de înaltă performanță și un design scalabil, fiind ideală pentru procesarea robustă în etapele ulterioare și pentru separări cromatografice fiabile în laboratoare profesionale.
Raport de transparență și audit tehnic:
Dezvăluirea informațiilor despre software și suporturi: Fiind un echipament provenit direct din laborator, orice suport original de software sau accesorii găsite împreună cu aparatul sunt incluse ca un gest de bunăvoință.
Notificare privind licențierea: Nu furnizăm, nu transferăm și nu garantăm licențe sau chei de software. Cumpărătorul este responsabil pentru toate licențele de software, înregistrarea și compatibilitatea cu stația de lucru, prin intermediul producătorului.
Notificare privind achiziția: Acest aparat este vândut în starea actuală. Deși verificăm dacă aparatul pornește și dacă este intact din punct de vedere fizic, nu efectuăm validări analitice, teste de funcționare a sistemului de fluide sau calibrare operațională. Ideal pentru laboratoare care dispun de expertiză tehnică internă sau au contracte de service existente.
Impact asupra sustenabilității: Optând pentru reutilizarea directă, instalația dumneavoastră evită amprenta de carbon asociată cu producția de echipamente noi și previne intrarea materialelor specializate în fluxurile de deșeuri. Reutilizarea directă în laborator este cea mai eficientă modalitate de a echipa un laborator modern din punct de vedere al emisiilor de carbon.
Pentru mai multe coloane de cromatografie, vă rugăm să faceți clic aici:
?q=chromatography
Gjdpfx Ajzqf Dmspwsbu
Utilizări populare:
– purificarea medicamentelor, anticorpilor, proteinelor și a altor ingrediente active.
– purificarea proteinelor, enzimelor, anticorpilor, vaccinurilor și a altor produse biologice.
– cercetare privind proteinele, ADN-ul, metaboliții, produsele farmaceutice și compușii chimici.
– separarea și purificarea substanțelor chimice și a intermediarilor.
– analiza zaharurilor, a aromelor, a aditivilor, a contaminanților și a altor componente.
– testarea probelor de apă, sol și aer pentru poluanți și contaminanți.
– analiza medicamentelor, a metaboliților, a hormonilor și a altor compuși biologici.
– analiza și separarea hidrocarburilor și a produselor petroliere.
– servicii analitice și de purificare pentru companiile farmaceutice și biotehnologice.
– procesarea și purificarea în etapele ulterioare a produselor de fermentație.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Coloană de cromatografie AxiChrom 140/500
CytivaAxiChrom 140/500
Sunați
Stare: folosit, Această ofertă este pentru coloana de cromatografie AxiChrom 140/500.
Gbedpszqf Hujfx Apwou
Aparatul este în stare perfectă de funcționare și este gata de utilizare imediată.
Această coloană de cromatografie la presiune redusă are un diametru interior de 140 mm și o înălțime maximă a patului de 500 mm. Concepută pentru dezvoltarea de bioprocese la scară pilot, utilizează tehnologia inteligentă de umplere automatizată pentru a asigura o umplere extrem de reproductibilă, o scalare fiabilă și o igienizare optimă.
Raport de transparență și audit tehnic:
Informații despre software și suport media: Fiind un echipament direct din laborator, orice suport media sau accesorii originale găsite împreună cu aparatul sunt incluse ca un gest de curtoazie.
Notă privind licențele: Nu oferim, nu transferăm și nu garantăm licențe sau chei de software. Cumpărătorul este responsabil pentru toate licențele de software, înregistrarea și compatibilitatea cu stația de lucru, prin intermediul producătorului.
Notă privind achiziția: Acest aparat este vândut în starea în care se află. Deși verificăm funcționarea și integritatea fizică, nu efectuăm validări analitice, teste ale fluxului de lichide sau calibrare operațională. Ideal pentru laboratoarele care dispun de expertiză tehnică internă sau de contracte de service existente.
Impact asupra sustenabilității: Alegând reutilizarea directă, instalația dumneavoastră evită amprenta de carbon asociată cu producția de echipamente noi și previne intrarea materialelor specializate în fluxurile de deșeuri. Reutilizarea directă în laborator este cea mai eficientă modalitate din punct de vedere al emisiilor de carbon de a dota un laborator modern.
Pentru mai multe coloane de cromatografie, vă rugăm să dați clic aici.
?q=chromatography
Utilizări populare:
– purificarea medicamentelor, a anticorpilor, a proteinelor și a altor ingrediente active.
– purificarea proteinelor, a enzimelor, a anticorpilor, a vaccinurilor și a altor produse biologice.
– cercetare în domeniul proteinelor, al ADN-ului, al metaboliților, al produselor farmaceutice și al compușilor chimici.
– separarea și purificarea substanțelor chimice și a intermediarilor.
– analiza zaharurilor, a aromelor, a aditivilor, a contaminanților și a altor componente.
– testarea probelor de apă, sol și aer pentru poluanți și contaminanți.
– analiza medicamentelor, a metaboliților, a hormonilor și a altor compuși biologici.
– analiza și separarea hidrocarburilor și a produselor petroliere.
– servicii analitice și de purificare pentru companiile farmaceutice și de biotehnologie.
– procesarea ulterioară și purificarea produselor de fermentație.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Manipulator de microplăci Thermo Scientific ORBITOR RS 2014
Thermo Fisher ScientificORBITOR RS
Sunați
An de fabricație: 2014, stare: folosit, Această ofertă este pentru unul dintre cele două dispozitive Thermo Scientific ORBITOR RS, sistem automat pentru manipularea plăcilor de microtitrare.
Unitatea este în stare perfectă de funcționare și este pregătită pentru utilizare imediată.
Acest sistem robotic pentru manipularea plăcilor de microtitrare este un braț versatil, conceput pentru a oferi mișcări automate precise și constante, optimizate pentru fluxurile de lucru din laborator. Fabricat de Thermo Scientific, acest robot colaborativ fiabil reprezintă un plus excelent pentru orice laborator modern, destinat analizelor de înaltă performanță.
Raport de transparență și audit tehnic:
Informații despre software și suporturi:
Fiind un echipament provenit direct din laborator, orice suport de software original sau accesorii găsite împreună cu unitatea sunt incluse ca un gest de curtoazie.
Notă privind licențierea: Nu oferim, nu transferăm și nu garantăm licențe sau chei de software. Cumpărătorul este responsabil pentru toate aspectele legate de licențierea software-ului, înregistrarea acestuia și compatibilitatea cu stația de lucru, prin intermediul producătorului.
Notă privind achiziția:
Această unitate este vândută în starea în care se află. Deși verificăm dacă unitatea se pornește și dacă este intactă din punct de vedere fizic, nu efectuăm validări analitice, teste ale sistemului de fluide sau calibrare operațională. Este ideală pentru laboratoarele care dispun de expertiză tehnică internă sau de contracte de service existente.
Impact asupra sustenabilității:
Prin alegerea reutilizării directe, laboratorul dumneavoastră evită amprenta de carbon asociată cu producția de echipamente noi și previne ca materialele specializate să ajungă în fluxurile de deșeuri. Reutilizarea directă în laborator este cea mai eficientă modalitate din punct de vedere al emisiilor de carbon de a echipa un laborator modern.
2015 Cedrex Fluid X xsd-48 Pro
Proveniență: Laborator de biotehnologie / cercetare
Stare: Provenit direct din laborator (decontaminat / original)
Integritate: 100% piese originale (nerecondiționat)
Godpfezqf I Ejx Apwjbu
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Borken
1.473 km
Spectrometru de masă
WatersnanoACQUITY UPLCTM G2-S Q-TOF
Sunați
Stare: folosit, HPLC Waters
Sistemul este compus din următoarele module și componente:
HPLC Waters Binary Solvent Manager
HPLC Waters Auxiliary Solvent Manager
HPLC Waters HDX Manager
HPLC Waters Pal System
HPLC Waters Leap
Spectrometru de masă Synapt HDMS
HPLC Waters Binary Solvent Manager
Module de control al debitului
Debit de la 0,20 până la 5,00 µl/min
Solvenții sunt amestecați în ieșirea în T a modulului de control al debitului.
Auxiliary solvent manager (manager de solvent auxiliar)
Viteze de debit de la 0,10 la 5,00 µl/min.
Modul de control al debitului
Debit de la 0,20 la 5,00 µl/min
Manager de probe
Gbjdpfx Apozg Tzxewju
Managerul de probe injectează probele, pe care le extrage din microplăci sau fiole, în fluxul cromatografic.
În modul cu debit maxim, managerul de probe poate realiza o injecție în aproximativ 45 de secunde,
cu o singură spălare standard, sau o poate face în mai puțin de 60 de secunde,
inclusiv o dublă spălare standard.
Managerul de probe acceptă plăci cu amprentă standard, 5,03 $0,02 inchi x 3,365 $0,02 inchi,
conforme cu plăcile SBS/ANSI (înălțime maximă de 2,2 inchi, inclusiv capace).
Managerul de probe poate păstra probele la orice temperatură între 4 și 40 °C (39 și 104 °F),
la condiții de mediu de 25 °C (77 °F) sau mai puțin.
Modul de încălzire și captare
Diametru interior de până la 300 micrometri și o lungime de 250 mm
Temperaturi de la 5 °C (9 °F) peste temperatura mediului, până la 65 °C (149 °F).
Baza coloanei poate fi rotită spre exterior în orice poziție între 0° și 180°.
În poziția 0° „Home”, baza coloanei se află direct deasupra managerului de probe
și poate fi conectată la un detector optic opțional.
În poziția 180° „În afară”, coloana analitică poate fi conectată la un spectrometru de masă
(pe partea dreaptă a sistemului).
Synapt G2 este un spectrometru de masă pe bază de Q-TOF dotat cu o celulă suplimentară de mobilitate a ionilor,
care permite separarea ortogonală a ionilor pe bază de formă și conformație.
Prevăzut cu un quadrupol intermediar (8k), acest instrument foarte versatil poate fi folosit doar pentru identificarea peptidelor
(colectare independentă de date LC-MSE), dar și pentru analiză MS denaturantă și nativă.
Documente & Descărcări
Fișă tehnică: Manual de operare
Stare: folosit
Livrare: (vezi imaginea)
(Modificările și erorile în datele tehnice sunt rezervate!)
Pentru orice alte întrebări, vă stăm la dispoziție telefonic.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Borken
1.473 km
Durometru
KB Prüftechnik GmbHKB 750 BVRZ
Sunați
Stare: folosit, KB Prüftechnik aparat de testare a durității tip: KB 750 BVRZ
Tip mașină: KB 750 1 kg - 750 kg
UNIVERSAL
DIGITAL
Mașini universale de testare a durității KB pentru testare automată și conformă cu standardele.
Potrivite pentru toate metodele de testare a durității din intervalul de sarcină HV 0,2 1 - 3000 kgf: Vickers, Brinell, Rockwell, Super-Rockwell, Knoop (doar HK 1), testarea durității cu bilă (materiale plastice) și măsurarea adâncimii conform Vickers și Brinell.
Proces de testare complet automat, evaluarea amprentelor pe monitorul LCD integrat cu ajutorul camerei video încorporate și a obiectivului cu zoom asigură precizie maximă de evaluare conform standardelor. Toate valorile de duritate sunt afișate imediat digital.
Panou de control prietenos cu utilizatorul și performant, cu monitor LCD color, cu contrast puternic și fără reflexii.
Măsurarea amprentei se face fără paralaxă.
Forțele de testare sunt controlate electronic și aplicate cu precizie maximă.
Imaginea video poate fi exportată opțional ca fișier BMP.
Toate mașinile de testare a durității KB sunt livrate cu un echipament de bază care permite punerea imediată în funcțiune cu indentatoarele comandate.
O selecție de adaptoare, mese de testare, indentatoare, obiective, plăci de comparare a durității etc. este disponibilă.
Conectarea la un PC sau sistem central este posibilă cu toate mașinile de testare a durității KB.
În combinație cu software-ul complet automatizat și masa cu mișcare pe axă motorizată, mașina poate fi operată ca un aparat complet automat.
Proces de testare complet automat
Evaluare optică prin videoanaliză integrată
Extrem de ușor de folosit și performant
Display LCD color mare
Tastatură industrială cu folie
Software cu configurare variabilă
Obiectiv cu zoom 1:7
Măsurare fără paralaxă
Celule de măsurare a forței, aplicare controlată a sarcinii, iluminare LED
Rezoluție Rockwell 0,025 HRC
Extrem de performant
200 de programe de testare definibile liber
Precizie de calibrare a mașinii (opțional)
Inel de lumină LED nou (opțional)
Analiză automată a imaginii (opțional)
2 porturi paralele + serial, precum și port pentru tastatură
Interval de sarcină extins XL (opțional)
Schimbare liberă a limbii de operare
Germană, engleză, franceză, italiană
KB750 BVRZ:
Sarcină de testare 3-750 kgf
Brinell ISO 6506
Măsurare adâncime HB
Vickers ISO 6507
Măsurare adâncime HV
Rockwell ISO 6508
Rockwell ISO 6508 Superrockwell
Masă de testare ∅80 mm
Motor cu zoom 1:7
Obiectiv 4x pentru HV10-HB5/750
NU este potrivit pentru HV5
Funcții de operare:
Panou digital programabil cu următoarele funcții:
Măsurarea amprentei de duritate pe display-ul LCD, cu markere de măsurare deplasabile, fără paralaxă
Interfață de operare logică și simplă
Crearea și salvarea a 200 de programe de testare
Alegerea automată a forței prin selecția metodei de testare
Timp de aplicare a forței selectabil
Timp de menținere a forței selectabil
Help online
Corecție automată pentru suprafețe curbate conform DIN EN ISO
Controlul procesului de testare complet automat
Afișare directă digitală a valorilor de duritate
Afișarea toleranțelor
Conversii conform tabelului B1 din DIN 50150
Generare de rapoarte în format DIN A4 cu imprimantă standard prin port paralel
Port serial pentru export de date către PC
Opțional, rețea
4 limbi: germană-engleză-franceză-italiană
Funcții statistice, cum ar fi:
Numărul de testări
Min / Max
Media
Interval
Abatere standard
cp / cpk
Histograma
(Modificările și erorile tehnice sunt rezervate!)
Gbsdpfx Ajzg Tyujpwou
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Stary Dwór
963 km
Mașină de decojit ceapă
ProdMaCB-80
An de fabricație: 2025, stare: nou, ProdMa Sp. z o. o. este specializată în prelucrarea oțelului inoxidabil și configurează utilaje din inox conform cerințelor și capacităților clientului.
Eficiența, productivitatea ridicată și comunicarea eficientă cu clientul sunt prioritățile noastre principale. În consecință, ne orientăm după utilajele deja existente pe piață, analizăm și optimizăm zonele problematice, astfel încât clientul să fie pe deplin mulțumit.
Gsdpfx Apjrci U Howsbu
Aici vă oferim modelul CB-80:
Înălțime: 2.000 mm
Lățime: 1.120 mm
Lungime: 4.890 mm
Greutate: aprox. 800 kg
Putere: 50 Hz 360 V
Consum de energie: 1,64 kW
Consum de aer comprimat: 1 m³ / 10 bar / 1 minut
Capacitate de decojire: 40 - 80 bucăți / minut
Diametru ceapă decojibilă: 35 - 100 mm (cepe nesortate)
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
LASAIR lll 310c Sisteme de Măsurare a Particulelor
Particle Measuring SystemsLASAIR lll 310c
Sunați
Stare: folosit, Această ofertă este pentru sistemul de măsurare a particulelor Partical Measuring Systems LASAIR III 310c.
Unitatea este complet funcțională și gata pentru livrare imediată.
Lasair® III 310C este un contor portabil de particule în suspensie de ultimă generație, proiectat pentru a răspunde celor mai stricte cerințe ale mediilor extrem de reglementate. Produs de Particle Measuring Systems (PMS), acesta stabilește standardul pentru contoare portabile de particule, asigurând menținerea unui mediu curat și conform.
Caracteristici cheie:
Gbedjxv A T Nepfx Apweu
- Domeniu de măsurare particule: 0,3 până la 25,0 µm
- Debit: 1,0 CFM (28,3 LPM) ±5%
- Eficiență de numărare: Conform cu cerințele ISO 21501-4
- Display: Ecran tactil color VGA de 8,4" cu infraroșu (protecție IP65)
- Stocare date: Până la 3.000 de seturi complete de date
- Conectivitate: Ethernet, Modbus TCP/IP, RS-232, descărcare date prin USB; opțional Ethernet wireless
- Intrări de mediu: Patru intrări 4-20 mA pentru senzori externi
- Opțiuni alimentare: Funcționează pe curent alternativ sau baterii interschimbabile la cald
- Conformitate: Respectă standardele ISO 14644-1, EU GMP Anexa 1 și ISO 21501-4
- Compatibilitate software: Suportă FacilityNet, PharmaceuticalNet și FacilityPro pentru analiză și raportare date
- Capabilități de raportare: Rezultatele certificării sălii curate pot fi tipărite local, descărcate prin USB într-un format securizat sau gestionate prin pachete software externe
- Comunicare wireless: Comunicarea în rețea fără fir se realizează cu ajutorul unui adaptor wireless extern montat, simplificând integrarea cu sistemele de rețea
Specificații tehnice:
- Dimensiuni: 30,1 x 32,7 x 25,9 cm
- Greutate: 6 kg (fără baterie), 7,5 kg (cu două baterii opționale)
- Mediu de operare: Temperatură: 0 – 30°C; Umiditate: 5 – 95% RH fără condens
- Tub de eșantionare: Suportă tuburi de 3/8", 1/2" și 3/4" cu lungimi de până la 8 metri
- Filtrare ieșire eșantion: Filtrare internă >99,97% la 0,3 µm
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Spectrofotometru UV-Vis Beckman Coulter DU 800
Beckman CoulterDU 800
Sunați
Stare: folosit, Această ofertă este pentru un spectrofotometru UV-Vis Beckman Coulter DU 800.
Unitatea este în stare perfectă de funcționare și este pregătită pentru livrare imediată.
Spectrofotometrul UV-Vis Beckman Coulter DU 800 este un instrument versatil și performant, proiectat să răspundă cerințelor unei game largi de aplicații științifice, inclusiv analize complexe și măsurători de rutină. Capacitatea sa de a opera pe un interval larg de lungimi de undă îl face o resursă valoroasă pentru domenii precum științele vieții, biotehnologie, mediul academic și industria farmaceutică.
Caracteristici principale:
- Interval larg de lungimi de undă: DU 800 funcționează eficient între 190 și 1100 nm, acoperind o gamă diversă de aplicații în spectroscopia UV-Vis.
- Bandă spectrală îngustă: Cu o lățime de bandă de ≤ 1.8 nm, asigură măsurători de înaltă rezoluție, esențiale pentru analize calitative și cantitative precise.
- Design microfascicul focalizat: Această inovație oferă un interval liniar extins și performanță sporită, fiind deosebit de utilă pentru probe cu volum mic sau materiale prețioase.
- Experiență îmbunătățită pentru utilizator: Interfața integrată facilitează utilizarea, oferind acces imediat la funcțiile sistemului și afișare continuă a statusului și parametrilor metodei folosite, permițând monitorizarea eficientă a analizelor.
- Programatoare pentru eficiență: Scheduler-ul sursei comută automat între lămpile UV și vizibile la intervale prestabilite, crescând eficiența echipamentului în operare pe termen lung.
Specificații tehnice:
- Dimensiuni: 69 cm lățime x 53 cm înălțime x 26 cm adâncime, soluție compactă pentru laborator.
- Greutate: 37 kg, construcție solidă și robustă adecvată utilizării în laborator.
- Tensiune de alimentare: 110 – 240V +10%, compatibil pentru utilizare globală fără convertoare suplimentare.
- Frecvență: 50/60 Hz.
- Consum de putere: Consum tipic de 200 W, eficiență energetică sporită.
- Interval de temperatură de funcționare: +15 până la 40°C.
- Umiditate maximă admisă: < 85% umiditate relativă, fără a depăși 32,5°C WBT, pentru a asigura durabilitate și stabilitate în funcționare.
Beneficii:
Gbodpfx Apsxxz R Seweu
- Aplicații diverse: DU 800 poate fi utilizat pentru o gamă largă de aplicații, de la controlul calității de rutină la activități de cercetare și dezvoltare în laborator.
- Precizie și fiabilitate: Optica și designul avansat asigură măsurători precise și fiabile, ideale pentru analize cantitative în diferite domenii științifice.
- Design ergonomic: Interfața intuitivă facilitează operarea, reducând timpul de instruire pentru utilizatorii noi și oferind acces rapid la comenzi cercetătorilor experimentați.
- Rentabilitate: Proiectat pentru durabilitate și fiabilitate, DU 800 reprezintă o investiție care crește productivitatea în laborator fără costuri de operare excesive.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Centrifugă refrigerată Heraeus Biofuge Primo R
HeraeusBiofuge Primo R
Sunați
Stare: folosit, Această ofertă este pentru o centrifugă refrigerată Heraeus Biofuge Primo R.
Gbjdpfxsxxz Sve Apwou
Echipamentul se află în condiţie de funcţionare completă şi este gata pentru livrare imediată.
Centrifuga refrigerată Heraeus Biofuge Primo R reprezintă o alegere excepţională pentru laboratoarele medicale mici şi centrele de cercetare care caută procesare fiabilă şi eficientă a probelor. Designul său compact se îmbină perfect cu performanțele ridicate, făcând-o ideală pentru o gamă variată de aplicații.
Caracteristici principale:
Funcție de refrigerare:
Centrifuga dispune de control al temperaturii, asigurând stabilitatea probelor în timpul procesării, aspect esențial pentru materialele biologice sensibile.
Opțiuni versatile de rotor:
Rototul cu unghi fix acomodează 6 tuburi de 50 ml, dar cu rotori și adaptoare adecvate poate prelucra tuburi cu volume între 0,2 ml și 100 ml. Această adaptabilitate facilitează utilizarea în aplicații diverse, de la microcentrifugare la eșantioane de volum mai mare.
Comenzi intuitive pentru utilizator:
Panoul digital afișează toți parametrii de funcționare, iar viteza și forța centrifugă relativă (RCF) pot fi reglate în funcție de cerințe. Tasta QUICK RUN permite pornirea rapidă pentru cicluri scurte, crescând eficiența operațională.
Siguranță și fiabilitate:
Dispune de recunoaștere automată a rotorului, detectare a dezechilibrului și un sistem dublu de blocare a capacului pentru siguranță maximă în exploatare. Sistemul electronic de detecție a dezechilibrului previne eventualele accidente în timpul rulărilor.
Aplicații:
- Sedimentarea celulelor: ideală pentru izolarea algelor, drojdiilor, bacteriilor și organitelor celulare.
- Pregătire probe: excelentă pentru precipitarea ADN-ului și a proteinelor, indispensabile pentru laboratoarele de biologie moleculară.
- Analize clinice: potrivită pentru analize de sânge și urină, fiind o unealtă valoroasă pentru diagnostic medical.
- Centrifugarea microtuburilor: capabilă să proceseze serii standard de teste în microtuburi, sporind versatilitatea în analizele de rutină.
Specificații tehnice:
- Viteză maximă: 15.000 rpm
- Forţă centrifugă maximă (RCF): 21.890 x g
- Viteză de control: reglabilă între 300 și 15.000 rpm (±10 rpm)
- Nivel de zgomot:
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Cititor de microplăci Spectramax M2
SpectramaxM2
Sunați
Stare: folosit, Această listare se referă la unul dintre cele două cititoare de microplacă Spectramax M2 disponibile.
Aceste unități sunt în stare perfectă de funcționare și sunt gata de utilizare imediată.
Gbjdpfx Ajxhfzyepwju
Prezentare generală
SpectraMax M2 (și varianta îmbunătățită M2e) de la Molecular Devices este un cititor multi-mod de microplacă, de înaltă performanță, conceput pentru detecție flexibilă în domeniul științelor vieții. Integrează măsurători de absorbție, fluorescență și, opțional, luminescență, într-un instrument compact, ideal pentru ELISA, cuantificare ADN/proteine, cinetica enzimatică și testele celulare.
Caracteristici principale
Capacitate multi-detecție: Suportă absorbție, fluorescență (citire de sus) și, în cazul M2e, adaugă citire de jos pentru fluorescență, luminescență și fluorescență rezolvată în timp (TRF).
Fluorescență cu citire de sus și de jos: Citirea de jos este disponibilă doar pe M2e pentru o sensibilitate crescută la testele celulare.
Port cuvetă cu mod dual: Permite spectrofotometrie standard și în afara formatului de microplacă.
Dublu monocromator: Lungimi de undă de excitație și emisie selectabile (cu pași de 1 nm), fără necesitatea utilizării de filtre.
Tehnologie PathCheck®: Normalizează automat lungimea căii optice pentru absorbție, asigurând acuratețea măsurătorilor echivalentă cu explorările pe cuvetă.
Senzor de volum în godetă: Previne erorile datorate umplerii insuficiente sau inegale a godeurilor.
Validare hardware și software: Compatibil cu software-ul SoftMax® Pro pentru analiza datelor și conformitate 21 CFR Partea 11, susținând laboratoare reglementate.
Compatibil cu roboți: Pregătit pentru integrare cu sisteme de automatizare și stivuitori de plăci pentru fluxuri de lucru de mare productivitate.
Aplicații tipice
• ELISA
• Cuantificare ADN/ARN/proteine
• Cinetică enzimatică
• Viabilitatea celulară și citotoxicitate (preferat M2e)
• FRET și TR-FRET
• Teste de luminescență (M2e)
• Protocoale cu volum mic sau pe bază de cuvetă
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Baie termostatată cu circulație Thermo Scientific Precision CIR19
Thermo Fisher ScientificPrecision CIR19
Sunați
Stare: folosit, Această ofertă se referă la baia termostatată cu circulație încălzită Thermo Scientific Precision CIR19.
Aparatul este în stare perfectă de funcționare și este pregătit pentru utilizare imediată.
Precision CIR-19 este un instrument de laborator robust și fiabil, conceput pentru aplicații de înaltă precizie care necesită control strict al temperaturii. Printre punctele sale forte se numără uniformitatea excepțională a temperaturii, controlul digital precis, funcțiile de siguranță și întreținerea facilă. Indiferent dacă incubați probe sau efectuați analize sensibile, acest model oferă rezultate constante și reproductibile.
Prezentare generală & Aplicații
Precision CIR-19 este o baie de apă cu circulație, cu volum de 19 L (5 galoane), proiectată pentru aplicații ce necesită uniformitate termică și control riguros al temperaturii – de exemplu, reacții enzimatice, teste serologice sau orice metodă sensibilă la variații de temperatură.
Caracteristici principale
Gbodpfjxhfpwjx Apwsu
- Circulație direcționată periferic a apei, pentru uniformitate termică superioară.
- Design intern fără serpentină, facilitând curățarea și întreținerea.
- Control digital pe bază de microprocesor, afișat pe ecran LCD monocrom.
- Temporizatoare automate de pornire/oprire și alarme sonore pentru programare facilă și siguranță sporită.
- Protecție la nivel scăzut de lichid (funcționare la uscat), împiedicând supraîncălzirea sau deteriorarea.
- Capac rabatabil cu înălțime mărită, ideal pentru vase de laborator mai înalte.
- Se livrează cu capac tip fronton din inox, tavă difuzor și emblematicul rățoi din cauciuc – un accesoriu util și simpatic.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Centrifugă MSE Micro Centaur Plus
MSEMSE Micro Centaur Plus
Sunați
Stare: folosit, Această listare este pentru centrifuga MSE MSB010 Micro Centaur Plus.
Unitatea este în perfectă stare de funcționare și este gata de utilizare imediată.
Prezentare generală & aplicații
Concepută pentru utilizare în diagnostic in vitro (IVD) și analize medicale de rutină, susținând separarea amestecurilor, suspensiilor și a lichidelor biologice.
Ușoară (≈ 5 kg) și cu amprentă redusă (≈ 220 × 270 × 180 mm), ideală pentru blaturile de laborator, camere frigorifice sau transport între laboratoare.
MedWrench
Rotoruri & accesorii
Compatibilă cu o gamă largă de rotoruri, inclusiv:
- Rotor de 24 locașuri pentru tuburi de 2 ml
- 18 × 0,5 ml
- 12 × 2 ml
- Rotoruri pentru benzi PCR
- Capilare hematocrit (24 × 50 mm)
Gbodjxhfy Aspfx Apwju
MedWrench
Sumar
MSE Micro Centaur Plus (MSB010) îmbină viteză mare, design compact, flexibilitate programabilă și siguranță ridicată. Este o opțiune fiabilă, care necesită întreținere minimă și cu disponibilitate pe termen lung a pieselor de schimb, fiind o alegere solidă pentru orice laborator.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Cântar Sartorius LA820-0CE cu imprimantă
SartoriusLA820-0CE
Sunați
Stare: folosit, Această ofertă este pentru un Cântar Sartorius LA820-0CE cu imprimantă.
Echipamentul este în stare perfectă de funcționare și este pregătit pentru livrare imediată.
Obțineți precizie superioară în laboratorul dumneavoastră cu balanța Sartorius LA820-0CE cu imprimantă. Acest cântar de tip top-loading este proiectat profesional pentru a acoperi o gamă largă de aplicații de cântărire, combinând măsurători de înaltă rezoluție cu funcționalități avansate.
Caracteristici principale:
Capacitate și lizibilitate: Cu o capacitate de 820 g și o citire la 0,01 g, acest cântar asigură măsurători precise atât pentru probe mici cât și pentru probe mai mari.
Moduri diverse de cântărire: Oferă mai multe moduri de afișare a greutății, inclusiv carate, grăunțe, miligrame, livre, uncii, pennyweight, grame și uncii troy, oferindu-vă flexibilitatea de a selecta unitatea potrivită nevoilor dvs.
Funcții avansate: Include funcționalități utile precum mediere, formulare și cântărire procentuală, simplificând procesele complexe de cântărire.
Caracteristici suplimentare: Dotat cu funcție de numărare a pieselor pentru gestiunea inventarului, conectivitate RS-232c pentru transfer de date și calibrare internă pentru menținerea preciziei fără efort suplimentar.
Construcție robustă: Baza este fabricată din metal turnat sub presiune, iar platforma de cântărire este din inox, dispunând de celulă monolitică cu motor cu forță magnetică pentru durabilitate și acuratețe ridicată.
Calibrare automată: Calibrarea internă automată motorizată garantează menținerea preciziei în timp, cu intervenție minimă din partea operatorului.
Opțiuni de comunicare: Conectivitatea RS-232 permite integrarea facilă cu alte echipamente; de asemenea, puteți achiziționa un adaptor/converter RS-232 DB9 la USB pentru conectivitate suplimentară.
Platformă compactă: Suprafața de cântărire are dimensiunile de 8,6 x 7,9 inch, optimă pentru diverse configurații de laborator fără a ocupa spațiu suplimentar.
Alimentare electrică: Se livrează cu adaptor AC de 120V, pentru utilizare imediată.
Garanție producător: Beneficiați de liniște deplină cu garanția inclusă de 3 ani.
Durabilitate: Clasa de protecție IP54 – protejează împotriva prafului nociv și a stropirii accidentale cu lichide, fiind ideal pentru medii de laborator solicitante.
Specificații imprimantă:
Godpjxxza Hsfx Apwjbu
Tip: Imprimantă de date compatibilă cu balanțe CPA, balanțe extinse și analizatoare de umiditate.
Dimensiuni compacte: 230 x 158 x 80 mm, soluție practică pentru orice laborator.
Include: cablu de interfațare, rolă de hârtie și 4 baterii reîncărcabile – tot ce aveți nevoie pentru a începe imediat.
Opțiuni de transfer date: transfer automat sau manual, adaptat diferitelor cerințe de lucru.
Program statistic flexibil: programul statistic integrat poate fi personalizat pentru a răspunde cerințelor dvs. specifice, îmbunătățind analiza datelor colectate.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Sistem de filtrare Merck Samplicity G2
MerckSamplicity G2
Sunați
Stare: folosit, Această ofertă se referă la un Sistem de Filtrare Merck Samplicity G2.
Unitatea este în stare perfectă de funcționare și poate fi livrată imediat.
Sistemul de filtrare Merck Samplicity G2 revoluționează pregătirea probelor pentru Cromatografie de Înaltă Performanță (HPLC), oferind o soluție cu acționare prin vid, care crește eficiența și confortul operatorului.
Caracteristici principale:
- Filtrare acționată prin vid: Utilizează o pompă de vid pentru a simplifica procesul de filtrare, reducând astfel efortul manual necesar în metodele tradiționale.
- Filtrare multi-probă: Permite filtrarea simultană a 1 până la 8 probe, crescând productivitatea cu până la 35% – ideal pentru laboratoare cu activitate intensă.
- Operare facilă: Proiectat cu un mecanism cu levier simplu, care permite recuperarea rapidă a probelor filtrate în câteva secunde, contribuind la menținerea fluxului de lucru.
- Compatibilitate cu filtre Millex: Complet compatibil cu filtrele Millex, asigurând fiabilitate și eficiență pentru diverse aplicații HPLC.
- Design ergonomic: Reduce solicitarea manuală în comparație cu filtrarea prin seringă, protejând sănătatea operatorului și confortul la sarcini repetitive.
Gbsdpexxynvjfx Apwou
- Aplicații: Pregătirea probelor pentru HPLC: Ideal pentru pregătirea probelor care necesită filtrare înainte de analiză, în special pentru cele vâscoase sau cu particule solide.
- Filtrarea probelor dificile: Recomandat pentru probe greu de filtrat, precum cele cu vâscozitate ridicată sau cu conținut ridicat de particule, garantând rezultate constante.
Beneficii cheie:
- Eficiență crescută: Optimizează procesul de pregătire a probelor, reducând semnificativ timpul și efortul necesare, permițând rezultate mai rapide.
- Acuratețe îmbunătățită: Asigură filtrare fiabilă, minimizând riscul de contaminare sau pierdere a probei, esențial pentru integritatea analizelor.
- Reducerea oboselii operatorului: Designul ergonomic minimizează solicitarea fizică asociată metodelor manuale de filtrare, îmbunătățind confortul și reducând riscul de accidentare.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Sistem de purificare a apei Millipore AFS 15E cu rezervor de 60l
MilliporeAFS 15E
Sunați
Stare: folosit, Această ofertă este pentru un Sistem de Purificare a Apei Millipore AFS 15E cu rezervor de 60l.
Echipamentul este în perfectă stare de funcționare și este disponibil pentru livrare imediată.
Millipore AFS 15E este conceput pentru a furniza apă de reactiv de laborator clinic (CLRW) de înaltă calitate, eficient și economic, fiind esențial pentru laboratoarele care respectă standarde riguroase.
Caracteristici principale:
Conformitate CLRW: Produce apă conform recomandărilor Clinical and Laboratory Standards Institute (CLSI), asigurând fiabilitate în medii clinice.
Tehnologie Elix® EDI: Utilizează tehnologie avansată de electrodeionizare (EDI) pentru costuri de operare reduse și previzibile, împreună cu rășini cu schimb ionic autoregenerabile ce diminuează necesarul de mentenanță.
Monitorizare a datelor: Echipat cu funcție completă de monitorizare, sistemul arhivează datele privind calitatea apei pentru până la șase luni, facilitând urmărirea și verificarea conformității.
Calitate apă alimentare: Funcționează cu apă potabilă la presiuni între 1–6 bar și temperaturi între 5–35°C, oferind flexibilitate pentru diverse configurații.
Capacitate de stocare: Este livrat cu un rezervor de 60L, asigurând stoc suficient de apă purificată – aspect critic pentru laboratoarele cu cerințe ridicate de consum.
Specificații tehnice:
Capacitate de producție: Poate genera până la 300 litri de apă pe zi, adresând nevoile cu volum mare.
Debit de producție: Debitul către rezervor este de 15 L/h.
Gsdpfexxy Szex Apwebu
Debit de distribuție: Apa se livrează către analizatoare cu până la 2 L/min, asigurând acces rapid dacă este necesar.
Calitatea apei produse:
Rezistivitate la 25°C: > 15 MΩ·cm, indicând puritate ridicată.
Carbon organic total (TOC): < 30 ppb, potrivită pentru aplicații analitice sensibile.
Dimensiuni: Format compact de 585 x 268 x 426 mm (23 x 10.6 x 16.8 in), facilitând integrarea în spațiile de laborator.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Anemometru TSI Airflow LCA301
TSI AirflowLCA301
Sunați
Stare: folosit, Această ofertă este pentru 1 din 2 anemometre TSI Airflow LCA301 disponibile.
Echipamentul este în perfectă stare de funcționare și pregătit pentru livrare imediată.
Anemometrul TSI Airflow LCA301 este un dispozitiv digital portabil, conceput pentru măsurarea precisă a vitezei aerului și a debitului volumetric, fiind un instrument esențial pentru punerea în funcțiune a sistemelor HVAC. Designul său ușor și robust asigură o utilizare facilă în diverse aplicații, inclusiv la grile, canale și difuzoare.
Caracteristici principale:
- Cap rotativ reversibil: Capul cu palete de 100 mm permite măsurători versatile atât la grilele de introducere, cât și la cele de extracție, asigurând o evaluare completă a debitului de aer.
- Unitate metrică și imperială: Posibilitatea de a comuta rapid între unități metrice și imperiale, pentru a răspunde cerințelor diverse de măsurare.
- Calculul debitului volumetric: În combinație cu capota opțională Aircone (rectangulară), LCA301 poate calcula debitele volumetrice, fiind deosebit de eficient pentru grile și difuzoare de dimensiuni mici.
- Capotă Aircone versatilă: Disponibilă atât în variantă rectangulară, cât și circulară, capota Aircone facilitează măsurători precise ale debitului volumetric pentru aerul de introducere și extracție.
Specificații principale:
- Domeniu de măsurare a vitezei aerului: 0,25 – 30 m/s (50 – 6000 ft/min), acoperind o gamă largă de aplicații.
- Domeniu de temperatură a aerului: 5 – 45°C (40 – 113°F), potrivit pentru diverse condiții de mediu.
- Precizie: ±1,0% din valoarea citită ±0,02 m/s (±4 ft/min), asigurând măsurători fiabile și precise pentru aplicații critice.
Gbjdexxx Uzepfx Apwju
- Rezoluție: 0,01 m/s (1 ft/min), pentru monitorizarea detaliată a variațiilor de flux de aer.
Aplicații:
- Punerea în funcțiune HVAC: Ideal pentru testarea și validarea eficienței fluxului de aer la grile, canale și difuzoare.
- Analiza performanței clădirilor: Util pentru evaluarea eficacității ventilației și a calității aerului interior.
- Cercetare și dezvoltare: Instrument indispensabil pentru studii ce necesită măsurători precise ale debitului de aer în medii controlate.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Duxford
1.924 km
Pompă cu diafragmă Charles Austin Capex 8C
Charles AustinCapex 8C
Sunați
Stare: folosit, Acest anunț se referă la una dintre cele două pompe cu diafragmă Charles Austin Capex 8C disponibile.
Unitatea este complet funcțională și pregătită pentru livrare imediată.
Charles Austin Capex 8C este o pompă cu diafragmă de înaltă eficiență, proiectată pentru a furniza o sursă de vid și presiune curată, fără ulei, adaptată pentru utilizare pe masa de laborator. Cu o carcasă robustă, din aliaj și o inginerie avansată, Capex 8C stabilește un nou standard în domeniul soluțiilor versatile pentru vid și presiune în laborator.
Caracteristici principale:
- Funcționare fără ulei: Asigură un mediu curat, fiind ideală pentru aplicații sensibile precum microbiologia și tratamentele FIV.
- Operare silențioasă: Concepută pentru niveluri reduse de zgomot, ideală pentru laborator fără a deranja activitatea desfășurată.
- Conformă cu IEC 1010: Respectă standardele de siguranță electrică, garantând exploatarea sigură în laboratoare.
- Aplicații versatile: Potrivită pentru filtrare asistată de vid sau presiune, analize de reziduuri, monitorizare gaze, evacuarea evaporatoarelor rotative sau a desicatorilor.
- Design ușor: Ușor de transportat și repoziționat, facilitând utilizarea pe diverse posturi de lucru din laborator.
Specificații tehnice principale:
- Debit maxim: 8 L/min
- Nivel vid: 240 mbar (excelent pentru aplicații sensibile)
- Presiune maximă: 200 kPa
- Tip motor: Motor cu poli umbriți, pentru funcționare silențioasă și eficientă
- Dimensiuni: 282 mm (lățime) x 214 mm (adâncime) x 137 mm (înălțime)
- Greutate: 3,75 kg (compactă și portabilă)
Domenii de utilizare:
- Experimente de microbiologie: Ideală pentru menținerea unui mediu steril la manipularea probelor.
- Proceduri de îmbălsămare: Oferă presiune și vid fiabile pentru transferul fluidelor.
- Tratamente FIV: Asigură un mediu curat și controlat pentru procese biologice sensibile.
- Înlocuire pompă pentru sistem jet de apă: Alternativă fiabilă pentru sarcini generale de laborator.
Gbedjxxx U Iopfx Apweu
- Aspirație și filtrare: Eficientă pentru îndepărtarea particulelor și contaminanților din probe.
- Terapie estetică: Utilizată pentru tratamente vacuum în proceduri cosmetice.
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Turcia
858 km
Silo de ciment, silozuri, silo de beton
CONSTMACH100 Ton Capacity Cement Silo
Sunați
Stare: nou, Funcționalitate: complet funcțional, culoare: altul, An de fabricație: 2026, CONSTMACH CS-100, un siloz de ciment cu o capacitate de 100 de tone, poate fi utilizat în siguranță în stații de betoane, unități de producție a blocurilor și diverse aplicații la sol datorită durabilității sale ridicate și structurii de lungă durată. Acest model, care poate fi livrat fie în variantă cu șuruburi, fie sudat, conform cerințelor clientului, oferă instalare facilă la fața locului. Versiunea cu șuruburi, atunci când este produsă în două seturi, poate fi transportată cu un singur container OT de 40 ft sau cu un camion, reducând la minimum costurile logistice.
CS-100 este proiectat având în vedere ușurința în exploatare și siguranța. Silozul este echipat cu conductă de alimentare cu ciment, trape interioare și exterioare de vizitare, platformă de întreținere, balustrade de siguranță, supapă de descărcare a presiunii și bride speciale pe acoperiș pentru filtrul de aer. De asemenea, dispune de un sistem de bride conice pentru conectarea la vana tip fluture.
La cerere, silozul poate fi livrat cu transportoare elicoidale pentru ciment, indicatori de nivel superior și inferior, duze pentru fluidizarea aerului și vane de descărcare manuală. Silozurile demontabile sunt fabricate cu precizie ridicată, folosind tehnologia de tăiere și găurire cu laser.
Calculațiile statice și mecanice sunt realizate cu ajutorul software-ului ANSYS Workbench CAE, asigurând funcționare fără deformații chiar și la o sarcină de 100 de tone. Pentru creșterea rezistenței la coroziune, suprafața silozului este acoperită cu un strat de grund anticoroziv și două straturi de vopsea epoxidică.
Gbodpfx Ajxpi Iyopweu
Specificații tehnice CS-100 – Siloz Ciment 100 Tone
Capacitate siloz: 100 tone (78 m³)
Înălțime siloz: 18.920 mm
Diametru siloz: Ø 3060 mm
Număr picioare siloz: 4
Diametru ieșire siloz: Ø 300 mm
Număr componente: 120
Greutate siloz: 8.000 kg
Material picioare siloz: Țeavă oțel 219x5 mm
Suporturi picioare siloz: Tabă metalică NPL 80 mm
Plăci picioare siloz: Tabă metalică 20 mm
Material suport con siloz: Profil C oțel 100 mm
Material parte conică: ST-37 – tablă 6 mm
Material corp siloz: ST-37 – tablă 5 mm
Material acoperiș siloz: ST-37 – tablă 4 mm
Conductă alimentare: Țeavă oțel 4" (până la piciorul silozului)
Trapă interioară: Da
Trapă exterioară: Da
Balustradă pe acoperișul silozului: Da
Platformă întreținere: Da
Analiză structurală: Producție conform proiectelor aprobate
De ce să alegeți silozul de ciment CS-100?
La CONSTMACH, îmbinăm standarde înalte de inginerie, pași riguroși de control al calității și soluții orientate către client în toate procesele noastre de producție. Modelul CS-100 se remarcă prin avantajele sale: depozitare sigură, transport facil, protecție de suprafață de lungă durată și costuri reduse de întreținere. Datorită rețelei noastre extinse de service și a suportului cu piese de schimb, veți face alegerea potrivită pentru a crește eficiența afacerii dumneavoastră.
Cu ce se ocupă Constmach?
Constmach este un producător de top de utilaje care deservește industriile construcțiilor și mineritului printr-o gamă largă de produse. Portofoliul nostru include mașini de fabricat blocuri de beton, stații de betoane fixe și mobile, concasoare de piatră, instalații de concasare și sortare, instalații de spălare și preparare nisip, stații de asfalt, sisteme de benzi transportoare, concasoare cu fălci și instalații mobile de concasare. Prin standardele sale ridicate de calitate, abordarea inovatoare a producției și soluțiile orientate către client, Constma
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Turcia
858 km
Silo de ciment, silozuri, silo de beton
Constmach300 Ton Capacity Cement Silo
Sunați
Stare: nou, Funcționalitate: complet funcțional, An de fabricație: 2026, CONSTMACH CS-300, un siloz de ciment tip bolted cu o capacitate de 300 de tone, a fost special dezvoltat pentru stații de producție de beton cu volum ridicat. Oferă siguranță maximă, durabilitate și eficiență, fiind ideal pentru proiecte de mare anvergură în care depozitarea cimentului este esențială. Silozul este ușor de transportat și poate fi rapid asamblat la fața locului datorită designului său modular.
Corpul din oțel cu rezistență ridicată asigură utilizarea fără deformații, chiar și în condiții de lucru dificile. Modelul CS-300 este echipat standard cu platformă de mentenanță între picioare, conductă de umplere ciment, trape de vizitare interne și externe, balustrade de protecție și flanșe speciale pentru supapa de siguranță la suprapresiune. În plus, pe acoperiș sunt amplasate flanșe pentru montarea filtrului de aer și a supapei fluture.
Toate componentele sunt fabricate prin tăiere laser și găurire de precizie, pentru a asigura o construcție durabilă. În procesul de producție, toate calculele de rezistență statică și mecanică sunt realizate cu ajutorul programului de analiză „ANSYS Workbench CAE”. Datorită stratului de 140 microni de vopsea anticorozivă și epoxidică, silozul oferă protecție totală împotriva coroziunii și factorilor externi.
Specificații tehnice Siloz de ciment CS-300 - 300 tone
Capacitate siloz: 300 tone / 230 m³
Înălțime siloz: 18.450 mm
Diametru siloz: Ø 5.140 mm
Număr picioare siloz: 6
Greutate siloz: 22.000 kg
Material picioare siloz: țeavă de oțel Ø273 x 10 mm
Material corp siloz: tablă metalică ST-37, 8-6-5 mm
Material parte conică: tablă metalică ST-37, 8 mm
Material susținere parte conică: profil C de oțel de 200 mm
Conductă umplere: țeavă de oțel de 4"
Trape de vizitare interne și externe: incluse
Platformă de mentenanță și balustradă: incluse
De ce să alegeți silozul de ciment CS-300?
CONSTMACH CS-300 se remarcă nu doar prin capacitatea mare, ci și prin structura sigură și durabilă. Datorită procesului de producție la standarde europene, testelor de control al calității și calculelor inginerești, asigură o durată lungă de utilizare fără probleme. Gama variată de opțiuni și structura personalizabilă permit soluții adaptate fiecărui proiect. CONSTMACH garantează eficiența maximă a investiției, oferind suport profesional de la montaj la livrare. Cu durabilitatea, siguranța și calitatea inginerească, CS-300 este alegerea ideală pentru proiecte de amploare.
Gedjxpi Ndjpfx Apwebu
Ce facem la Constmach?
Constmach este un producător de top de utilaje pentru industria construcțiilor și mineritului, cu o gamă extinsă de produse. Portofoliul nostru include mașini de fabricat blocuri de beton, stații de betoane staționare și mobile, utilaje pentru concasare de piatră, instalații de sortare și concasare, mașini de spălat nisip, instalații de sortare nisip, stații de asfalt, sisteme de benzi transportoare, concasoare cu falci și instalații de concasare mobile. Prin standardele ridicate de calitate, abordarea inovatoare de producție și soluțiile orientate către client, Constmach este recunoscută ca un brand de încredere atât pe plan național, cât și internațional. Produsele noastre sunt preferate de profesioniștii industriei datorită durabilității, eficienței și performanțelor de lungă durată.
Sigiliu de încredere
Dealeri certificați de Machineseeker

Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Turcia
858 km
Silo de ciment, silozuri, silo de beton
Constmach500 Ton Capacity Cement Silo
Sunați
Stare: nou, Funcționalitate: complet funcțional, An de fabricație: 2026, CONSTMACH CS-500, un siloz de ciment de tip bolt-on cu o capacitate de 500 de tone, este proiectat special pentru stații de betoane la scară mare, terminale de ciment și fabrici de ciment cu un consum ridicat de ciment. De asemenea, este utilizat pe scară largă pentru depozitarea sigură a prafului de calcar și a materialelor similare.
Gbodpfxsxpi Nqs Apwou
Datorită designului său modular, modelul CS-500 este ușor de transportat și poate fi asamblat rapid la fața locului. Silozul oferă o utilizare pe termen lung datorită corpului realizat din oțel de înaltă rezistență, structurii robuste a picioarelor și tehnologiei precise de fabricație. În producție se folosesc metode de debitare și perforare cu laser, pentru a asigura o îmbinare perfectă și etanșeitate totală.
Toate calculele statice și mecanice pentru CS-500 sunt realizate folosind software-ul ANSYS Workbench CAE, pentru o depozitare sigură fără deformări sub sarcina de 500 de tone de ciment.
Silozul este livrat complet cu toată echiparea, inclusiv platformă de mentenanță, conductă de alimentare, trape de vizitare interne și externe, supapă de suprapresiune, filtru de aer și supapă fluture. O mână de grund anticoroziv și două straturi de vopsea epoxidică aplicate pe siloz oferă protecție maximă împotriva factorilor externi. La cerere, poate fi echipat cu transportor elicoidal pentru ciment și sisteme de descărcare manuală.
CS-500 - Specificații tehnice siloz de ciment 500 tone
Capacitate siloz: 500 tone, 385 m³ (densitate ciment 1,3 tone/m³)
Înălțime siloz: 19.945 mm
Diametru siloz: Ø 6.180 mm
Număr picioare siloz: 6
Diametru orificiu descărcare: Ø 300 mm
Număr componente: 250
Greutate siloz: 28.000 kg
Material picioare siloz: Țeavă oțel Ø273 x 12 mm
Suporturi picioare: tablă metalică NPL 80 mm
Plăci picioare siloz: 20 mm
Material suport părții conice: profil C oțel 200 mm
Material parte conică: tablă metal ST-37, 8 mm
Material corp siloz: tablă metal ST-37, 8 - 6 - 5 mm
Material capac superior siloz: tablă metal ST-37, 6 mm
Conductă de alimentare: Țeavă oțel 4” (până la piciorul silozului)
Trapa de vizitare internă: Da
Trapa de vizitare externă: Da
Balustradă pe acoperișul silozului: Da
Platformă mentenanță: Da
Analiză structurală: Procesul de producție se efectuează conform proiectelor aprobate.
De ce să alegi silozul de ciment CS-500 - 500 tone?
CONSTMACH CS-500 se remarcă nu doar prin capacitatea ridicată de depozitare, ci și prin durabilitate, siguranță și ușurință la instalare. Fabricate pe baza calculelor inginerești, aceste silozuri funcționează mulți ani fără probleme, cu cerințe minime de mentenanță. CONSTMACH oferă soluții fiabile și economice, cu echipamente fabricate la standarde de calitate superioară. Astfel, silozul de ciment CS-500 este una din cele mai recomandate opțiuni atât din punctul de vedere al performanței, cât și al eficienței investiției.
Ce face Constmach?
Constmach este un producător de echipamente lider, oferind o gamă largă de produse adaptate nevoilor industriei construcțiilor și exploatării miniere. Portofoliul nostru cuprinde mașini de fabricat pavele, stații de betoane fixe și mobile, concasoare de piatră, stații de concasare și sortare, instalații de spălare și preparare nisip, stații de asfalt, instalații transportoare cu bandă, concasoare cu fălci și stații mobile de concasare. Datorită standardelor înalte de calitate, abordării inovatoare și soluțiilor orientate către client, Constmach se distinge ca brand de încredere, atât pe piața internă, cât și pe cea
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Witten
1.427 km
Edelhoff DARRW 2/400 cu bandă transportoare
EdelhoffDARRW 2/400
Sunați
Stare: folosit, An de fabricație: 1991, Funcționalitate: complet funcțional, lățime bandă transportoare: 500 mm, forță de presare: 400 t, Certificat DGUV până la: 07/2027, anul ultimei revizii majore: 2017, grosimea max. a tablei din oțel: 7 mm, Edelhoff DARRW 2/400 – Presă cu o capacitate de 400 tone, cu sistem de transport cu bandă ALBA
Se oferă spre vânzare o presă mecanică completă, fabricată de Gebr. Edelhoff, tipul DARRW 2/400, anul de fabricație 06/1991, cu sistem de alimentare cu bandă ALBA, derulator, sistem de îndreptare, sistem de avans cu role, sistem de control Siemens-SIMATIC modernizat, sistem de monitorizare a procesului UNIDOR și transportor Z MFP, anul de fabricație 2025.
Instalația este instalată și poate fi inspectată și demonstrată după stabilirea prealabilă a unei întâlniri.
Date tehnice presă
Producător: Gebr. Edelhoff Werkzeugmaschinenfabrik
Tip: DARRW 2/400
Anul de fabricație: 06/1991
Număr mașină: 9131
Construcție: presă mecanică cu stâlp dublu
Forța de presare: 400 Mp / aprox. 4.000 kN
Dimensiunea mesei: 1.100 × 1.500 mm
Ajustarea cursei: 40–120 mm
Ajustarea pistonului: 120 mm
Număr de curse: 20–80 curse/min
Puterea motorului: 45 kW
Instalație electrică: 380 V
Control / Monitorizare proces
Sistemul de control al mașinii a fost modernizat.
Echipamente, printre altele:
Sistem de control Siemens SIMATIC
Monitorizare proces / forță de presare UNIDOR cu vizualizare
Control prin ecran
panou de control principal separat
panou de control suplimentar, amplasat în apropierea mașinii
integrarea alimentării cu bandă în controlul instalației
tehnică extinsă de comutare și control
Sistem de bandă ALBA
Sistem complet de alimentare cu bandă, cu mai multe componente ALBA, constând, printre altele, din:
Derulator / dispozitiv de derulare a bobinei
Suport pentru bobină cu mandrin de centrare
Dispozitiv de menținere / brațe de ghidare
Sistem de îndreptare ALBA
Sistem de avans cu role ALBA
Unitate de control separată pentru sistemul de bandă
Date tehnice pentru prelucrarea benzii:
Lățimea benzii: max. 500 mm
Grosimea materialului: max. 7 mm
Secțiunea materialului: max. 1.800 mm²
Viteza benzii: până la 25 m/min
2 role de transport
8 role de îndreptare
Anul de fabricație al componentelor ALBA: 1991
Sistemul de bandă este format din mai multe unități ALBA, cu plăcuțe de identificare separate.
Evacuarea pieselor
Transportor Z MFP
Anul de fabricație: 2025
evacuare automată a pieselor din zona de presare
Modernizare / Revizie
Instalația de presare a fost revizuită în detaliu în anii 2017–2019.
Costurile documentate pentru revizie au fost de aproximativ 92.000 €.
În plus, instalația a fost echipată cu un transportor Z MFP, anul de fabricație 2025.
Inspecție
Presa a fost verificată ultima dată la 07.07.2026, conform informațiilor DGUV 209-030.
Stare / Inspecție
Întreaga instalație este în prezent instalată la locația de producție.
Inspecția și demonstrația în condiții de producție sunt posibile după stabilirea prealabilă a unei întâlniri.
Demontare, mutare și reasamblare
La cerere, pe lângă vânzarea mașinii, oferim și întreaga gestionare tehnică a mutării:
demontare profesională a instalației
pregătire pentru încărcare și transport
mutarea la noul loc de producție
reasamblare și montare la destinație
servicii suplimentare, stabilite individual
Domeniul de aplicare poate fi adaptat individual în funcție de cerințele cumpărătorului și oferit corespunzător.
Finanțare
În cazul unei bonități adecvate, o soluție de finanțare poate fi oferită sau intermediată pentru achiziționarea instalației.
Detalii, durata și condițiile vor fi stabilite și agreate după o analiză individuală.
Documentație tehnică și informații suplimentare sunt disponibile la cerere.
Gbedpfx Aezv Ukgjpwou
Datele
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Berlin
1.113 km
Instalație de măcinare
Neumannn & Esser GmbHPM 00 O1
Sunați
An de fabricație: 2018, stare: gata de utilizare (folosit), Potrivită pentru măcinarea cocsului calcinat, diametrul materialului de alimentare: 0-20 mm, umiditate material de alimentare: sub 0,1%, măsurare: analiză NEA Malvern, cu moară pendulară, alimentare automată, stație de descărcare BigBag, filtru de praf, transportor cu lanț tubular, piese de tranziție, separator metalic, buncăr, distribuitor cu două căi, dozator rotativ, dulapuri electrice, platformă metalică, documentație și alte elemente. Instalația este încă ambalată original și este depozitată de doi ani.
Gjdpfonxk Ixex Apwebu
Reușit
Mesajul dvs. a fost trimis.
Anunț mic
Grodków
772 km
Mașină de tăiere cu plasmă CNC 2000/4000
MARTEX CNCMTX 2040 wentylowany
Sunați
An de fabricație: 2023, stare: nou, PLOTTER PLASMA MODEL MTX 2040 Ventilat
Gbsdeiphu Iepfx Apwou
Construcție: oțel + aluminiu
Suprafață de lucru: 4000/2000/200 mm
Acționare axelor XY, acționare portal pe ambele părți: motoare pas cu pas 4Nm cu transmisii, cremaliere
Acționare axei Z: motor pas cu pas cu șurub cu bilă
Viteză de deplasare: până la 25 m/min
Sistem de control axă Z: THC My Plasm system
Ghidaje liniare: TBI
Lanț de cabluri IGUS
Sistem automat de detectare a materialului
Alimentare: 240 V
Sarcină admisă: 2000 kg
Greutate totală: 800 kg net
Port USB pentru încărcarea proiectelor și transferul fișierelor de pe stick USB
Sistem de detecție a tablei
Sistem de control al înălțimii de tăiere THC
Ghidaje liniare TBI
Acționare portal pe ambele laturi:
Axa X: motor pas cu pas și cremaliere
Axa Y: motor pas cu pas și cremaliere
Axa Z: motor pas cu pas și șurub cu bilă
Transmisii pe șine TBI HGR 20
Masă ventilată, adaptată pentru evacuarea gazelor
PACHETUL INCLUDE:
-masă ventilată
-software de comandă în limba poloneză
declarație de conformitate CE
-documentație tehnică (DTR)
garanție
-punere în funcțiune și instruire incluse
Cel mai nou sistem de control disponibil pe plotterele noastre:
Regulator integrat de înălțime THC
Funcție anti-scufundare a torței
Tipuri de fișiere acceptate: DXF, PLT (hpgl), G-Codes (.tap)
Modul CAM integrat: MyMini CAM -
Recunoaștere automată a obiectelor interioare și exterioare
Analiză anticipată a traiectoriei
Bază de parametri de tăiere
Corecție a unghiului proiectului în funcție de material
Posibilitate de tăiere din orice punct
Tăiere de la capăt
Import DXF, PLT sau G-CODES
Generare automată de căi cu offset, intrări și ieșiri
Programul poate fi folosit cu software CAM extern
Viteză separată pentru găuri
Bază de parametri
Corecție a proiectului în funcție de unghiul materialului
Limite software și hardware
Funcții anti-scufundare THC
Posibilitate control cu Game Pad
Detectare material cu sistem tactil/ cap flotant
DE CE MERITĂ
SUNTEM PRODUCĂTOR POLONEZ DE PLOTTERE PLASMA
COLABORARE STRÂNSĂ CU PROMA-ELEKTRONIKA (PRODUCĂTOR THC)
GHIDAJE PROFESIONALE DE LA RENUMITA FIRMĂ HIWIN – DURATĂ DE VIAȚĂ FOARTE LUNGĂ, CALITATE RIDICATĂ A TĂIERII FĂRĂ NEVOIE DE PRELUCRARE SUPLIMENTARĂ
COMPONENTE – TRANSMISII, SUPORTURI, PRINDERI ETC. SUNT FABRICATE DE NOI CU TEHNOLOGIE CNC, ASIGURÂND CALITATE ȘI REPRODUCTIBILITATE SUPERIOARĂ
PUNCTELE NOASTRE FORTE
CABLAJE ECRANATE DE CLASĂ SUPERIOARĂ
SENZORI INDUCTIVI PE TOATE AXELE – NU SUNT AFECTAȚI DE PRAF SAU BLOCĂRI
THC MY PLASM AVANSAT – FUNCȚIONARE FLUIDĂ A TORȚEI
INTERFAȚĂ CPC (SEPARATOR DE DIVIZARE A TENSIUNII) PENTRU TĂIETOARE
INSTALĂM TĂIETOARE FURNIZATE DE CLIENT SAU ACHIZIȚIONĂM ECHIPAMENTE ÎN FUNCȚIE DE CERINȚELE CLIENTULUI
ASISTENȚĂ ÎN OBȚINEREA LEASINGURILOR
Posibilitatea selecției tăietorului potrivit pentru nevoile specifice ale companiei.
Avem în ofertă și alte dimensiuni de mese.
Vă facilităm căutarea: "maselli-misure-ib01-analiza"
Primiți imediat și gratuit oferte noi prin e-mail.
Puteți oricând să încheiați căutarea.










































































































































































































































