Z-MaT TN500-450 Siemens Shop Turn
An de fabricație
2025
Stare
Nou
Locație
Neustadt am Rübenberge Germania
Centru de strunjire și frezare CNC Z-MaT TN500-450 Siemens Shop Turn
more Images
YouTube video
Date despre utilaj
Denumirea mașinii:
Centru de strunjire și frezare CNC
Producător:
Z-MaT
Model:
TN500-450 Siemens Shop Turn
An de fabricație:
2025
Stare:
nou
Preț și locație
Locație:
Am Weinberge 1A, 31535 Neustadt, Deutschland Germania
Descriere
Z-MaT TN500-450 Siemens 828 D ShopTurn, ecran tactil de 15"
Banc înclinat la 35°, centru de strunjire CNC, cu lunetă mobilă
Axă C, frână hidraulică cu scule antrenate,
Călăuză cu role liniare pe toate axele
cu robot linear de încărcare și magazie
Diametru maxim de oscilație: 550 mm
Diametru maxim de strunjire: 360 mm
Lungime maximă de strunjire: 450 mm
Viteză rapidă X/Z: 20/20 m/min
Revolver cu 12 stații tip BMT45
12 scule antrenate
Turație maximă: 4000 rpm, 3 kW
Mandrină
Diametru mandrină: 254 mm
Nază mandrină: A2-8
Diametru maxim bară: 75 mm
Diametru gaură ax principal: 86 mm
Putere de acționare, antrenare directă: 22/30 kW
Turație maximă ax principal: 3000 rpm
Diametru pinolă lunetă: 110 mm, con Morse 5