FAYMONVILLE MAX510-Z-2H-ATX-A-6.85-PA
An de fabricație
2026
Stare
Nou
Locație
Landsberg Germania
Semiremorcă cu platformă joasă FAYMONVILLE MAX510-Z-2H-ATX-A-6.85-PA
more Images
Date despre utilaj
Denumirea mașinii:
Semiremorcă cu platformă joasă
Producător:
FAYMONVILLE
Model:
MAX510-Z-2H-ATX-A-6.85-PA
An de fabricație:
2026
Stare:
nou
Preț și locație
Locația vânzătorului:
Justus-von-Liebig-Straße 37, 86899 Landsberg, Germania Germania
Sunați
Detalii tehnice
Greutate totală:
47.000 kg
Configurație ax:
2 axe
Descriere
Date tehnice MAX510-Z-2H-ATX-A-6.85-PA
Viteză: 80 km/h
Greutate totală: 47.000 kg
Sarcină pe selă: 23.000 kg
Sarcină pe axă: 24.000 kg
Lungime gât de lebădă: 3.750 mm
Înălțime la selă încărcat: 1.200 mm
Rază de bracaj spate: 2.300 mm
Lungime platformă de încărcare: 6.850 mm
Extensibil cu: 5.500 mm
Înălțime de încărcare la max. sarcină: 350 mm
Lungime șasiu: 2.600 mm
Înălțime de încărcare șasiu spate max. încărcat aprox: 1.005 mm
Cursă suspensie: -150/+450 mm
Distanță între axe: 1.360 mm
Lățime totală: 2.540 mm
Greutatea totală depinde de sarcina pe selă.
Platformă adâncită: Platformă adâncită cu traverse exterioare, extensibilă. Design „SUPER LOW”, lungime aprox. 6.850 mm.
Platformă cu podea fixă din lemn de esență tare de aprox. 40 mm grosime și blocare mecanică. Liniile de alimentare sunt protejate în traversele extensibile și se ajustează automat la lungimea platformei.
Șasiu spate: Șasiu spate cu cadru exterior închis, placă striată și canal continuu tip prismă pentru excavator aprox. 1.250/700 x 505 mm, deschis în spate.
2 perechi de buzunare pentru stâlpi de fixare 100 x 50 mm pe cadrul exterior.
Gât de lebădă: Gât de lebădă SNT pentru optimizare lungime platformă, lungime aprox. 3.785 mm. Gât de lebădă hidraulic rabatabil/ridicabil și detașabil. Sarcină tehnică pe selă: 23.000 kg. Pentru cap tractor 4x2, 6x2 și 6x4.
Godpfx Ajizu Nwom Djit
Sistem electric: Conform normelor UE, iluminat 24V ASPÖCK-NORDIK (ASS3). Cutie ASPÖCK-UNIBOX pe panoul de conectare frontal, prize 24N, 24S & 15 pini, conexiune conform ISO:
24N ISO-1185
24S ISO-3731
15 pini ISO-12098
Construcție din oțel: Structură din oțeluri de înaltă rezistență cu granulație fină. Calități de oțel: S355J2+N/S355MC (limita de curgere 355MPa); S690QL/S700MC (limita de curgere 690MPa).
Anvelope: 245/70 R17.5 3PMSF, producător la alegere, index sarcină (146/146F).
- Bolt de împerechere 2” zincat
- Perete frontal din oțel zincat, aprox. 400 mm înălțime