CORMAK WS1000TA
preț fix plus TVA
An de fabricație
2026
Stare
Nou (complet funcțional)
Locație
Siedlce Polonia
Mașină de frezat cu ax inferior CORMAK WS1000TA
more Images
CORMAK WS1000TA
CORMAK WS1000TA
CORMAK WS1000TA
CORMAK WS1000TA
CORMAK WS1000TA
Date despre utilaj
Denumirea mașinii:
Mașină de frezat cu ax inferior
Producător:
CORMAK
Model:
WS1000TA
An de fabricație:
2026
Stare:
nou
Funcționalitate:
complet funcțional
Preț și locație
preț fix plus TVA
Locație:
Brzeska 120, 08-110 Siedlce, Polska Polonia
Descriere
Principalele avantaje ale mașinii:
- Cursă ax 100 mm și diametru maxim al sculei 180 mm – permite utilizarea unei game variate de freze;
Godpfeycu Awjx Agrobl
- Schimbare ușoară a sculelor – accesul optimizat la ansamblul axului reduce timpul de reechipare.
Construcție și tehnologie:
Freza cu ax inferior CORMAK WS1000TA este proiectată pentru durabilitate și funcționalitate în producție de serie. Corpul mașinii este realizat din tablă groasă de oțel, ce oferă rigiditate și rezistență la deformare. Masa principală cu dimensiuni 1000 x 360 mm și masa glisantă opțională 1000 x 240 mm permit manevrarea eficientă a pieselor lungi. Motorul puternic de 2,8 kW (S1) / 3,9 kW furnizează energia necesară pentru prelucrarea lemnului masiv și a materialelor derivate.
Precizie și eficiență:
Aplicații:
Modelul CORMAK WS1000TA este ideal pentru:
- ateliere profesionale de tâmplărie;
- producția componentelor pentru uși și mobilă;
- prelucrarea umerilor, canelurilor, îmbinărilor și profilurilor decorative;
- tăieri în unghi și frezare pe rază cu accesoriu dedicat.
Echipare standard:
- Ax de frezare cu diametrul de 30 mm;
- Cleme laterale și superioare pentru material;
- Limitator precis pentru frezare;
- Accesoriu pentru frezare pe rază;
- Limitator unghiular;
- DTR în limba polonă;
- Declarație CE de conformitate.
Echipare opțională:
- Masă glisantă (1000 x 240 mm) - vizibilă în fotografii;
- Sisteme de avans mecanic;
- Protecții și ghidaje speciale.
Date tehnice - Freză cu ax inferior CORMAK WS1000TA:
Diametru ax [mm]: 30
Turație ax [rpm]: 1800 / 3000 / 6000 / 9000
Cursă ax [mm]: 100
Dimensiuni masă (L x l) [mm]: 1000 x 360
Dimensiuni masă glisantă (opțional) [mm]: 1000 x 240
Înălțime masă [mm]: 900
Diametru maxim freză [mm]: 180
Înclinare ax [°]: +5 până la -45
Putere motor [kW]: 3,9
Putere motor S1 100% [kW]: 2,8